چهارشنبه 27 تیر 1397
گفتگوی زنده تلویزیونی حجت الاسلام حسن روحانی با مردم در مورد مهمترین مسایل کشور آغاز شد.
محل تبلیغات شما

▼ جـدیـدتـریـن هـا ▼


تبلیغات
موضوعات سایت
آمار سایت
 • آمار مطالب
 • کل مطالب : 1223
 • کل نظرات : 891
 • آمار کاربران
 • کل کاربران : 9064
 • افراد آنلاین : 2
 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 958
 • بازدید دیروز : 1,072
 • بازدید کل : 1,812,618
 • اطلاعات
 • امروز : چهارشنبه 27 تیر 1397
 • مرورگر شما :
اتاق آرزو
تبلیغات
خرید لوازم منزل
دانلود انواع فایل
خرید کارت شارژ
بازی آنلاین
پایگاه علمی فرهنگی تلسمیک
تبادل لینک رایگان
فروش دامنه
اخبار آب ایران
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
امروز کل شاغلین ۲۳ میلیون نفر هستند/ نرخ ارز متعادل خواهد شد
 • تعداد بازدید : 111
 • امروز کل شاغلین ۲۳ میلیون نفر هستند/ نرخ ارز متعادل خواهد شد


  گفتگوی زنده تلویزیونی حجت الاسلام حسن روحانی با مردم در مورد مهمترین مسایل کشور آغاز شد.

  حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور که امشب از طریق رسانه ملی با مردم سخن گفت ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: میلاد حضرت مسیح(ع) با ایام میلاد امام عسگری(ع) تقارن دارد.

  وی افزود: امیدوارم در آینده در فاصله های نزدیک تری در خدمت مردم باشم و با شما پیرامون مسائل داخلی و بین المللی گفتگو کنم.

  روحانی درباره مسئله مهم اشتغال و با توجه به حجم زیاد بیکاری در کشور در پاسخ به مجری برنامه که گفت وزیر کشور خود شما سه جوان بیکار در خانه دارد و وقتی اوضاع وزیر این گونه است تکلیف بقیه روشن است عنوان کرد: مسئله اشتغال مهمترین مسئله کشور است یعنی در تمام مسائل حائز اهمیت به نظر من اشتغال مهتمرین مسئله بوده و بیکاری می تواند معضل بسیار بزرگی برای جامعه ما باشد.

  رئیس جمهور با اشاره به اینکه بسیار نگران کننده است که در داخل یک خانه یک، دو و یا بیشتر جوان بیکار باشند، گفت: جوانی که به سن ۲۶، ۲۸ یا ۳۰ سال رسیده و هنوز توان مالی برای ازدواج و شروع زندگی خانوادگی ندارد که عمدتا به دلیل نداشتن اشتغال و کار مناسب است، این مسئله برای ما حیاتی است که برای مسئله اشتغال یک تلاش جدی صورت گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: از آغاز دولت ما در جلسات اقتصادی مسئله ای که همواره مورد بحث قرار دادیم مسئله اشتغال و سرازیر شدن جوانان تحصیلکرده از دانشگاهها بود چون خود دانشگاه یک تسهیلی را برای اشتغال ایجاد کرد.

  روحانی گفت: جمعیت محصل دانشگاه ما چند سال پیش حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود و امروز به حدود نزدیک به ۵ میلیون نفر رسیده است و سالانه نیز ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار فارغ التحصیل داریم که نیازمند شغل هستند به اضافه افراد دیگری که دانشگاه نمی روند که به مسئله اشتغال نیازمند هستند.

  رئیس جمهور تصریح کرد: یک تراکمی در سالهای گذشته در این باره بوجود آمده است، از سال ۸۵ تا ۹۰ وقتی به آمار اشتغال نگاه می کنیم می بینیم اشتغال خالص ما، ثابت است یعنی حدودا سالانه ۴ هزار شغل خالص ایجاد شده و مسئله بیکاران تراکم داشته است.

  وی افزود: چه کسانی که در دهه ۶۰ و چه کسانی که در دهه ۷۰ متولد شدند امروز باید مشغول بکار باشند؛ ما در دو سال گذشته آمار نسبتا مناسبی برای اشتغال داشتیم یعنی کل شاغلین ما در سال ۹۲، ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بوده است.

  روحانی ادامه داد: پس از آن به تدریج در ۲ سال گذشته شرایط اشتغال ما به تدریج بهتر شده است و امروز کل شاغلین ما ۲۳ میلیون نفر هستند.

  رئیس جمهور گفت: البته تعداد بیکاران نیز اضافه شده است.

  وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال تعداد متقاضیان ورود به بازار کار یک رکورد داشت، افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خواستار شغل بودند، ما در طول یک سال از تابستان پارسال تا تابستان امسال حدود ۷۰۴ هزار شغل ایجاد کردیم که البته در یک سال قبل نیز تقریبا همین حدود را داشتیم.

  روحانی با بیان اینکه این رقم بسیار بالاست، تصریح کرد: مردم ما توجه کنند به اینکه کشورهایی که در طول دهه گذشته به طور متوسط بالای ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کردند تنها ۵ کشور بودند. امروز ۷۰۰ هزار شغل در یک سال برای یک کشور رقم قابل توجهی است اما در همین حال بیکاران قبلی هستند و بیکاران جدید هم به آنها اضافه می شوند.

  رئیس جمهور گفت: اگر در یک سال یک میلیون نفر وارد بازار کار شده و ما بتوانیم ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم یعنی ۳۰۰ هزار نفر به بیکاران اضافه شده اند.

  وی خاطرنشان کرد: ما هنوز نسبت به تقاضا در کشور فاصله داریم. باید اشتغال ما حداقل یک میلیون باشد.

  روحانی با بیان اینکه برای این کار همه باید دست به دست هم بدهیم یادآور شد: دولت، کارآفرینان، بخش خصوصی، قوای دیگر و نهادهای مختلف وارد عرصه شوند.

  رئیس جمهور گفت: علت اینکه ما می گوییم باید سرمایه از خارج آمده و سرمایه های داخلی نیز جذب شود به خاطر مسئله اشتغال است.

  وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مسئله اشتغال را درست کنیم راهی جز سرمایه گذاری نداریم. راه آن این است که فضای مناسب برای فعالیت های جوانان فراهم کنیم.

  روحانی با اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از بسترهای مناسبی برای فعالیت های جوانان است عنوان کرد: در فضای مجازی، مردم می توانند شغل های مناسب داشته باشند.

  رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه در یک سال گذشته بر اساس آمار وزارت ارتباطات ۱۰۰ هزار شغل در آی سی تی بوجود آورده است، عنوان کرد: این بستر فضای مناسبی برای اشتغال است. باید برای این کار فضای مجازی ما مناسب باشد و باندها و پهن باندهای ما مناسب باشند.

  رئیس جمهور با بیان اینکه باید سختگیری ها را در شبکه های مجازی کم کنیم گفت: امروز مردم تقریبا زندگی هایشان با شبکه مجازی است. ارتباطاتشان و اشتغالاتشان در همین زمینه است. از این رو همه باید دست در دست هم دهیم.

  وی افزود: اگر کسی در جذب سرمایه اختلالی بوجود آورد در حقیقت به بحث اشتغال صدمه زده است، اگر قوای دیگر همکاری کمتری داشته باشند به بحث اشتغال صدمه خواهد خورد بنابراین همه باید تلاش کنیم تا اشتغال بوجود آید.

  روحانی با بیان اینکه یک هدف مهم ما امروز رشد پایدار اشتغال زا است، عنوان کرد: رشد ما در این زمینه همه باید با محیط زیست سازگار باشد و هم باید شغل مناسب برای جامعه بوجود آورد که برای این کار باید فضای کسب و کار و فعالیت های اقتصادی را نسبت به گذشته آماده تر کنیم.

  رئیس جمهور خاطرنشان کرد: من از حرکت به سمت اشتغال خوشحالم اما به خاطر فاصله ای که داریم نگران هستم از اینکه در سال ۳۰۰ هزار نفر در کشور بیکار بمانند، آمار بیکاری ما از قبل هم قابل ملاحظه بوده است و این بسیار نگران کننده است.

  وی گفت: اقتصاد ما نتوانسته به اندازه کافی همه افراد جویای کار را جذب کار کند بنابراین این همه باید در این زمینه تلاش کنیم تا فضای مناسب ترین برای اشتغال فراهم آوریم.

  وی در مورد افزایش نرخ ارز گفت: قیمت ارز فرازونشیب دارد اما نرخ ارز متعادل خواهد شد.

  روحانی گفت: اختلاف کارشناسی بین وزرا طبیعی است اما در اجرا هماهنگ هستیم. اگر جایی هماهنگی بین دو وزیر نباشد حتما هماهنگی می کنم، ما مشکل هماهنگی نداریم؛ اما اختلاف هست و این اختلاف نیز طبیعی است.

  رئیس جمهور گفت: برای ادامه کنترل تورم و افزایش نرخ رشد در سال آینده به مردم قول می دهم. ما به تعهداتمان در برجام عمل می کنیم و امیدواریم طرفین نیز متعهد باشند.

  وی با بیان اینکه برای دولت ثبات بازار ارز و قابل پیش بینی بودن اقتصاد مهمتر از درآمدهای ریالی است، گفت: امیدواریم سالجاری بالای 30 هزار میلیارد تومان در بخش عمران هزینه کنیم.

  رئیس جمهور افزود: یازده میلیون نفر و از جمله حاشیه نشینها زیر پوشش نظام سلامت و بیمه قرار گرفتند.

  وی با اشاره به خرید چند فروند هواپیما، گفت: خرید هواپیما هزینه ای بر بودجه عمومی کشور تحمیل نخواهد کرد.بازپرداخت 18 ساله پول هواپیما نشانه اعتماد جامعه جهانی به ایران است.

  رئیس جمهور با بیان اینکه برجام ایران هراسی را کنار زد، تصریح کرد: فعالیت هسته ای ما با همکاری بین المللی ادامه دارد.

  روحانی با بیان اینکه دیپلماسی و مقاومت دو روی یک سکه هستند، گفت: ما هم در مساله یمن و هم سوریه و هم بسیاری کشورهایی که با مشکل مواجهه هستند راه حل نهائی را دیپلماسی می دانیم.

  :: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0
  تاریخ : یکشنبه 12 دي 1395 موضوعات : سیاست ,
  برچسب ها : رئیس جمهور اسلامی ایران , حسن روحانی , کابینه یازدهم ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  تبلیغات
 • برای تبلیغ سایت یا محصولات خود با ما تماس بگیرید.